Ubersreik

Wolne Miasto Ubersreik.Reikland

Znaczenie miasta Ubersreik w Imperium
Ubersreik

Ubersreik jest, średniej wielkości, wolnym miastem, usytuwanym na rzece Teufel, trochę w dół od źródła w Górach Szarych (The Gray Mountains lub też Die Grauen Berge). W mieście znajduje się ważny most, spinający południową i północną część miasta. Właśnie przez ten most przebiega droga pomiędzy Bögenhafen, a Dunkelburg‘iem i jednocześniej szlak handlowy. Towary pomiędzy miastami przemieszczają się tą drogą praktycznie non-stop, tak samo zresztą w dół rzeki do Auerwald’u, Grünburg’a, Kemperbad i Altdrofu. W górach na północy zachód od miasta znajduje się zniesławiony Zamek Drachenfels, a na południe, niedawno wzniesiona twierdza krasnoludzka Karak Azgaraz.
Ubersreik
Miasto jest strategicznie położone w taki sposób aby chronić Przełęcz Szarej Damy (Gray Lady Pass), tak jak Helmgart chroni Przełęcz Szczerbatego Topora (Axe Bite Pass). Bliskość Gór Szarych oznacza, sporą społeczność krasonludów, która w ostatnich latach wzrastała wraz z handlem z Karak Azgaraz.

Ludzcy przedsiębiorcy, łowcy i rządni przygód bohaterowie, używają miasta jako bazy przed wyprawami w Góry Szare, a na cotygodniowy rynek przybywają przedstawiciele z tuzina otaczających miasto wiosek. Luksusowe dobra, jak Bretońskie wino i brandy docierają do miasta przez Przełęcz Szarej Damy. Straż miejska ma swój garnizon w Wieży Magnus’a (Magnus Tower), niesamowitej budowli, wykonanej rzekomo na zlecenie samego Imperatora Magnusa Pobożnego ponad dwa wieki temu.

Dane o mieście

Populacja Władca Majętność Dochody Garnizon/ochotnicy
3 500 wolne miasto (było: graf Sigismund von Jungfreud) bogate handel, rudy i obróbka metali 40b/500c
gotowość garnizonu/ochotników: a - wysoka, b - przeciętna, c - niska

Mapa

Ubersreik players

Dolny Ubersreik
1. Wieża Magnus’a
Doki
3. Most
5. Karczma pod Czerwonym Księżycem
8. Straż Doków
10. Gildia rzeźników
31. Tawerna Misthaufen
32. Das Geflugelsalat
33. Targ rybny
Górny Ubersreik
24. Rynek
25. Ratusz
26. Katedra Sigmara
27. Świątynia Vereny
28. Świątynia Shallya’i
30. Das Flur

Ubersreik

Warhammer - Oko za Oko radekg radekg