Sigmar

Ubersreik players

Sigmar Młotodzierżca

Pierwszy imperator i bóg-śmiertelnik — patron Imperium, także bóg wojny. Jego znak to kometa o dwóch ogonach lub młot bojowy.

Sigmar urodził się jako śmiertelnik, najstarszy syn wodza plemienia Unberogenów. Jego narodzinom towarzyszyło pojawienie się gwiazdy o dwóch ogonach. Już w swej młodości był doskonałym wojownikiem. Podczas jednej z potyczek obronił krasnoludzkiego króla Kurgana Żelozobrodego przed orkami i goblinami, w zamian za co otrzymał runiczny młot Ghal Maraz (Rozłupywacz Czaszek). Obaj wojownicy zawarli ze sobą przymierze.

Siedem lat później w wyniku śmierci ojca Sigmar objął władzę nad swym plemieniem. Po wielu latach walki zbrojnej i działań dyplomatycznych zjednoczył 12 plemion zamieszkujących obszary Imperium. Wraz z krasnoludami stoczył zwycięską bitwę z zielonoskórymi na Przełęczy Czarnego Ognia (Black Fire Pass). W zamian za swe zasługi, po piętnastu latach od uratowania króla Kurgana został koronowany na Imperatora. Rządził jeszcze następne pięćdziesiąt lat, później abdykował i odszedł na wschód. Nigdy później już go nie widziano, a przynajmniej nie wspominają o tym żadne źródła.

Po odejściu Sigmara narastał jego kult jako boga, stając się ostatecznie główną religią Imperium. Niedługo po odejściu Sigmara powołano do życia oficjalne duchowieństwo, na czele którego w 73 roku stanął pierwszy Wielki Teogonista, Johann Helsturm. Wielkiemu Teogoniście służą pomocą dwaj Arcykapłani, a także całe rzesze kapłanów. Kapłani Sigmara są nie tylko duchownymi, ale i wojownikami, i często walczą w pierwszej linii w szeregach Imperium.

Sigmar

Warhammer - Oko za Oko radekg radekg